ایرانیان در صدر خریداران ملک در ترکیه


عرشیا دیلمقانی خرداد ۵, ۱۴۰۰ 10 دقیقه مطالعه
iOS 14

استقبال شهروندان خارجی از خرید مسکن در ترکیه ادامه دارد و ایرانیان بیشترین خریداران خانه در کشور هستند.

   استقبال شهروندان خارجی از خرید مسکن در ترکیه ادامه دارد و تا کنون ۱۵ هزار و ۸۱۴ قطعه زمین و ۲۱۳ هزار و ۳۰۸ واحد مسکونی به اتباع خارجی فروخته شده است.
   ایرانیان در صدر خریداران ملک در ترکیه قرار دارند،  تا کنون به ارزش ۶۷ میلیارد و ۲۳۸ میلیون و ۱۰۰ هزار و ۲۵ لیر املاک و مستغلات به اتباع خارجی به فروش رسیده‌است. اتباع ایرانی ۵ هزار و ۹۳۹ واحد مسکونی، عراقی‌ها ۵ هزار و ۳۱۵، روسها دو هزار و ۴۰۸، اتباع افغانستان ۱۷۹۱ و آلمان ۱۱۱۱ واحد مسکونی در ترکیه خریداری کرده‌اند.
   تاثیرات منفی پاندمی کرونا در فروش ملک به اتباع خارجی با محدودیت‌های سفر که به دلیل پاندمی کرونا ایجاد شده فروش ملک با رکود جدی مواجه شده است.
   در حالی که کسب حق شهروندی در ترکیه پیشتر با خرید ملک به ارزش یک میلیون دلار ممکن بود این میزان به ۲۵۰ هزار دلار کاهش یافت و در پی آن استقبال گسترده‌ای برای خرید ملک در ترکیه به عمل آمد.
   مدیر کل ثبت اسناد و کاداستر ترکیه اذعان داشت: تاکنون اتباع خارجی در ترکیه ۱۵ هزار و ۸۱۴ قطعه زمین و باغ، ۲۱۳ هزار و ۳۰۸ واحد مسکونی، مغازه و دفتر کار خریداری کرده‌اند.
   در سال جاری در ترکیه به ارزش ۱۸ میلیارد و ۴۷۸ میلیون و ۵۰۹ هزار و ۴۳۱ لیر ملک و مستغلات به اتباع خارجی به فروش رسیده‌است.
   تعداد خانه‌های فروخته شده به خارجی‌ها در سراسر کشور در ۱۰ ماه سال جاری ۳۱ هزار و ۴۲۳ باب بوده که ۶۵.۲ درصد از آنها متعلق به استانبول و آنتالیا بوده‌اند.
   خارجی‌ها طی این مدت ۱۴ هزار و ۴۲۴ واحد مسکونی در استانبول و ۶ هزار و ۵۳ واحد نیز در آنتالیا خریده‌اند.
   پس از استانبول و آنتالیا ، آنکارا با ۲ هزار و ۱۷۶، بورسا هزار و ۶۸، یالووا هزار و ۸ ، مرسین ۹۹۴، ازمیر ۹۹۴، سامسون ۶۹۸، ساکاریا با ۶۷۸ و موغلا ۶۱۳ واحد در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند.
   بالاترین میزان فروش در استانبول در ماه اکتبر ۲ هزار و ۴۵۸ واحد بوده و در آنتالیا نیز ماه سپتامبر بیشترین تعداد مسکن به شهروندان خارجی با هزار و ۱۸ واحد فروخته شد.
خریداران خارجی ملک در استانبول غالبا از کشورهای ایران، عراق، افغانستان، چین و یمن بودند.


بیشترین خریداران زمین در ترکیه را آلمانی‌ها تشکیل می‌دهند.


پس از آلمان، اتباع عراق، افغانستان، انگلیس و ایران به ترتیب بیشترین خریداران زمین در ترکیه بودند.

ایلنا

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*