۹ استراتژی بازاریابی املاک و مستغلات برای گسترش تجارت شما


عرشیا دیلمقانی بهمن ۳۰, ۱۴۰۰ دقیقه مطالعه
iOS 14

 

بازاریابی در املاک و مستغلات

این مقاله بخشی از راهنمای راه اندازی کسب و کار املاک و مستغلات ما است – لیستی از مقالات که به شما در برنامه ریزی، شروع و توسعه کسب و کار املاک و مستغلات کمک می کند! بازار املاک و مستغلات فراز و نشیب های زیادی را پشت سر می گذارد و به عوامل متعددی مانند نرخ بهره، شرایط اقتصادی و رشد شغل وابسته است. صرف نظر از اینکه بازار در حال حاضر چگونه رفتار می کند، هم تازه کارها و هم حرفه ای ها می توانند استراتژی های زیادی را اعمال کنند که می تواند تجارت را به جلو سوق دهد. این مقاله به بررسی برخی از استراتژی‌های کلیدی می‌پردازد که می‌توان برای گسترش کسب‌وکار املاک و مستغلات خود استفاده کرد.

  1. بازار هدف را شناسایی کنید

این احتمالاً استراتژی شماره یک است که می توانید برای موفقیت واقعی به عنوان یک مشاور املاک استفاده کنید. بسیاری از مشاوران املاک و مشاغل بر روی یک بازار خاص تمرکز می کنند و در آن بازار متخصص می شوند. این به شما ایده می‌دهد که در حال حاضر چه چیزی بازار هدف را هدایت می‌کند، چه ریسک‌هایی در آن دخیل هستند و مهم‌تر از همه اینکه بازار در کوتاه‌مدت و بلندمدت به کجا می‌رود. به عنوان مثال، یک دلال املاک که جزئیات مربوط به یک پروژه حمل و نقل یا مدرسه جدید را می داند که به صورت محلی انجام می شود، می تواند استراتژی های بازاریابی خود را بر این اساس تغییر دهد.

  1. بودجه برای هزینه های بازاریابی

یکی دیگر از عوامل مهم در گسترش موفقیت آمیز تجارت املاک و مستغلات، ایجاد یک بودجه بازاریابی و پایبندی به آن است. به معنای واقعی کلمه صدها راه برای خرج کردن پول های بازاریابی شما وجود دارد، مانند وب سایت های املاک، بازاریابی ایمیلی، بازاریابی رسانه های اجتماعی و بازاریابی پستی. هزینه شما باید بر اساس مخاطب هدف شما باشد. به عنوان مثال، مشتریان در منطقه ۲۲ تهران ممکن است به بازاریابی مبتنی بر اینترنت نیاز داشته باشند، در حالی که مشتریان در یک منطقه روستایی ممکن است به رویکرد متفاوتی نیاز داشته باشند.

  1. یک وب سایت ایجاد کنید و از رسانه های اجتماعی استفاده کنید

صرف نظر از بازار، شما باید با کمک یک وب سایت حرفه ای و همچنین حساب های اختصاصی در سایت های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر و لینکدین حضور خود را در اینترنت ثابت کنید. اینها نسبتاً ارزان هستند، با پتانسیل برای گسترش گسترده. همچنین می توانید با پرداخت هزینه کمپین های تبلیغاتی، کسب و کار خود را در موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ بازاریابی کنید.

  1. ارجاعات و تبلیغات شفاهی را تشویق کنید

اکثر مشاوران املاک موفق چندین معامله را از طریق ارجاع مشتریان قبلی انجام می دهند. ارجاع مشتری توسط خریدار یا فروشنده جدید بیشترین ارزش را دارد. به عنوان مثال، مشتریان جدید هنگامی که توسط یک دوست، همکار یا خویشاوند ارجاع می‌شوند، راحت‌تر در انتخاب یک مشاور املاک راحت‌تر هستند. همیشه می‌توانید این رویکرد را با ارائه پاداش‌های ارجاع به شخصی که مشتری جدید را معرفی می‌کند، تقویت کنید.

  1. به سرعت پاسخ دهید

ما در جهانی زندگی می کنیم که با سرعتی بسیار سریعتر از همیشه در حال حرکت است. بسیار مهم است که به سوالات مشتریان پاسخ دهید وگرنه در خطر از دست دادن کسب و کار جدید خواهید بود. شما باید همیشه از طریق تلفن هوشمند به ایمیل دسترسی داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که در اسرع وقت به درخواست مشتری پاسخ می دهید. در این کسب و کار نمی توانید تا روز بعد برای پاسخگویی صبر کنید. اگر در پاسخگویی سریع عمل کنید، به اعتبار و شهرت شما می افزاید.

  1. یک خبرنامه املاک و مستغلات منتشر کنید

اگر در مورد موفقیت بلندمدت خود جدی هستید، ممکن است به انتشار یک خبرنامه هفتگی یا ماهانه با به روز رسانی در مورد نرخ وام مسکن، تغییرات در قوانین املاک، مزایای مالکیت خانه، نحوه توسعه سبد سرمایه گذاری املاک، بررسی های بهداشتی فکر کنید. بازار محلی و غیره همه مشتریان فعلی و آینده نگر از بینش چنین خبرنامه ای قدردانی می کنند، زیرا دانش و تعهد شما را به تجارت نشان می دهد.

  1. سوالات مربوط به نیاز به مشاور املاک را برطرف کنید

عدم واسطه گری به ذهنیتی اشاره دارد که در آن مشتریان تعجب می کنند که آیا واقعاً به یک مشاور املاک نیاز دارند یا خیر. بازاریابی بی واسطه چنین مشتریانی را هدف قرار می دهد تا آنها را در مورد ارزش ارائه شده توسط یک متخصص املاک و مستغلات متقاعد کند. شما می توانید از طریق وب سایت یا کانال های بازاریابی خود در مورد نیاز به مشاور املاک و وکیل در هنگام خرید و فروش خانه یا زمین به مشتریان خود آموزش دهید.

  1. برای موفقیت برنامه ریزی کنید

صرف نظر از اینکه شما یک مشاور املاک هستید یا یک توسعه دهنده املاک، به یک طرح تجاری توسعه املاک و مستغلات نیاز دارید. این شما را برای موفقیت آماده می کند. شما می توانید با کمک یک طرح تجاری توسعه املاک و مستغلات، هزینه ها، موارد احتمالی و سایر خطرات خود را برنامه ریزی کنید. بسیاری از افراد وقتی بدون چنین برنامه ریزی در خلاء کار می کنند شکست می خورند. به عنوان مثال، می توانید با کمک یک طرح تجاری مستند، بودجه خود را برای استراتژی های بازاریابی املاک و مستغلات سال آینده برنامه ریزی کنید.

  1. آگاهی از برند را توسعه دهید

درست مانند مشاغل با برندهای بزرگ، کسب و کار املاک و مستغلات شما نیز باید برای توسعه یک برند خاص خود تلاش کند. ممکن است تحت نام شما یا نام کسب و کار شما باشد. هر استراتژی فروش املاک و مستغلات که اعمال می کنید باید این مفهوم را در ذهن داشته باشد. مردم اغلب از خود می پرسند که چگونه می توان وارد فروش املاک و مستغلات شد و چگونه یک کسب و کار را با موفقیت ایجاد کرد. پاسخ در  برنامه ریزی برای توسعه یک نام تجاری و استفاده از آن برای بازاریابی کسب و کار در سال های آینده نهفته است.

و سخن آخر

توسعه یک کسب و کار موفق املاک مستلزم تلاش و زمان است. استراتژی های ذکر شده در این مقاله اگر با دقت و پشتکار دنبال کنید ارزش تلاش شما را دارد. موفقیت از کارهای تصادفی و بدون برنامه ریزی به دست نمی آید. در عوض، از توسعه و پیروی از یک برنامه ناشی می شود.

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*