تاثیر قانون مالیات بر کاهش قیمت مسکن


سالار تیموری خرداد ۲, ۱۴۰۰ 8 دقیقه مطالعه
iOS 14

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تصویب قانون مالیات بر خانه‌های خالی که از جمله اقدامات کمیسیون اقتصادی مجلس یازدهم بود تا حدی توانسته است بر کاهش قیمت مسکن تاثیرگذار باشد.

   به گزارش پنجره، محمد صفایی به تشریح شاخص‌ترین اقدامات کمیسیون اقتصادی در یک سال آغازین مجلس یازدهم پرداخت و اظهار کرد:

تصویب طرح‌های مالیات بر خانه‌های خالی، مالیات بر ماشین‌های لوکس، مالیات بر درآمد کلان سلبریتی‌ها و مالیات بر درآمد افرادی که در فضای مجازی تبلیغات انجام می‌دهند و بیش از ۵۰۰ هزار دنبال‌کننده دارند از جمله مهمترین اقدامات کمیسیون اقتصادی مجلس در این یک سال بود.

بیشتر بخوانید: جزئیات دریافت مالیات از خانه‌های خالی

   وی افزود: همچنین ما در کمیسیون اقتصادی طرح مالیات بر عائدی سرمایه را تصویب کردیم و این طرح به هیئت رئیسه داده شده است‌. طرح اصلاح نظام بانکی نیز از جمله طرح‌های کمیسیون اقتصادی بود که هفته گذشته هم دو فوریت و هم کلیات آن در صحن مجلس رای آورد که در صورت تصویب این طرح، پس از حدود نیم قرن، یک تحول اساسی در نظام بانکی و پولی کشور اتفاق خواهد افتاد.

   عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه مجلس تنها قانون‌گذار است و اجرای قوانین کار قوه مجریه است، عنوان کرد: دولت فعلی تا حد زیادی در اجرای قوانین مصوب مجلس کند عمل می‌کند، اما با این حال به عنوان مثال تصویب قانون مالیات بر خانه‌های خالی تا حدی توانسته است بر کاهش قیمت مسکن تاثیرگذار باشد.

   صفایی ادامه داد: تصویب این طرح باعث شد عده‌ای فروشنده شوند و وضعیت عرضه مسکن بهتر شود. لذا حدود چند ماه است که دیگر آن روند افزایشی شدید قیمت مسکن دیده نمی‌شود و برعکس بازار مسکن با نوعی رکود مواجه شده است و مسئولین راه و شهرسازی نیز بیان می‌کنند این نتیجه قانون مصوب مجلس است.

ایسنا

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*