۳ مورد از پرتقاضاترین مشاغل مهندسی برای آینده


عرشیا دیلمقانی اسفند ۶, ۱۴۰۰ دقیقه مطالعه
iOS 14

۳ مورد از پرتقاضاترین مشاغل مهندسی برای آینده

گاهی اوقات، تصمیم گیری در مورد یک مسیر شغلی، می تواند دشوار باشد که بدانید صنعت انتخابی شما در آینده چگونه خواهد بود. آیا احتمال افزایش دستمزد وجود دارد؟ آیا شغل پیدا کردن سخت است؟ خیلی چیزها می تواند ناشناخته احساس شود. برای اینکه خیالتان راحت شود، PANJERE اینجاست تا به شما کمک کند، در زمینه مهندسی، واضح است که روند فعلی به سمت فناوری اطلاعات و اتوماسیون است، و این امر در آینده قابل پیش‌بینی باقی خواهد ماند – برای ورود به این بخش‌ها به همان اندازه که می‌توانید امیدوار باشید، مسیر سختی هم پیش رو دارید. در حالی که رشته‌های سنتی مانند مهندسی عمران و نفت هنوز تقاضای بالایی دارند، سریع‌ترین رشته‌هایی که در حال رشد هستند به وضوح حوزه‌های فناوری اطلاعات هستند. بنابراین، بدون بحث بیشتر، در اینجا پرتقاضاترین مشاغل مهندسی  و پتانسیل حقوقی که باید از هر کدام انتظار داشت، آورده شده است.

۱. علم داده و یادگیری ماشین

مهندسی نرم افزار در چند سال گذشته شاهد رشد مداوم بوده است و هیچ نشانه ای از توقف آن وجود ندارد. علم داده شاخه‌ای از مهندسی نرم‌افزار است که شامل ایجاد اطلاعات معنادار بر اساس مقادیر زیادی داده است. این مجموعه داده‌های بزرگ به عنوان داده‌های بزرگ شناخته می‌شوند و می‌توانند از منابع مختلفی مانند تجارت الکترونیک یا بخش‌های پزشکی یا مالی تهیه شوند. این زمینه از آمار و مهندسی نرم افزار برای جمع آوری، تجزیه و تحلیل و ارائه داده ها به گونه ای استفاده می کند که به کاربر نهایی امکان می دهد خدمات خاص خود را بهینه کند. به عنوان مثال، تحلیلگران می‌توانند از داده‌های مربوط به اینکه کدام محصولات در یک زمان خاص از سال بهترین فروش را دارند برای ایجاد کمپین‌های بازاریابی هدفمند استفاده کنند.

یادگیری ماشینی زیرمجموعه ای از علم داده است که برای پیش بینی آنچه ممکن است در آینده بر اساس داده های گذشته اتفاق بیفتد استفاده می شود. الگوریتم‌های یادگیری ماشین پیش‌بینی می‌کنند، درستی آن‌ها را آزمایش می‌کنند و سپس خودشان را برای بهبود دقت پیش‌بینی در آینده بهینه می‌کنند. هرچه حجم داده های موجود متنوع تر باشد، پیش بینی ها بهتر است. مدرک لیسانس همیشه برای شروع حرفه ای در علم داده ضروری نیست، زیرا دوره های کوتاه مختلفی وجود دارد که موضوعات مورد نیاز را پوشش می دهد. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که یک پیشینه قوی در ریاضیات و کدنویسی ضروری است.

  • میانگین حقوق اولیه: ۸۹۰۰۰ دلار
  • میانگین حقوق متوسط: ۱۰۷۰۰۰ دلار
  • میانگین حقوق و دستمزد اواخر شغل: ۱۲۰۰۰۰ دلار

۲. مهندس اتوماسیون و رباتیک

سیستم های رباتیک در حال حاضر در انجام کارهای تکراری ساده خوب هستند. عملکرد آنها بسیار سازگارتر از مهارت متغیر و توجه به جزئیات یک کارگر انسانی است. با این حال، با پیشرفت های مداوم در محاسبات، ذخیره انرژی و مواد، روبات ها شروع به حرکت از ربات های جوشکاری و مونتاژ تک بازویی به ماشین های پیچیده انسان نما کرده اند. نمونه بارز این تکامل ربات Boston Dynamics است. یک مهندس رباتیک در هر جنبه ای از طراحی، توسعه، آزمایش و اجرای سیستم های رباتیک درگیر است. مهندسان رباتیک معمولاً دارای پیشینه مکانیک، الکترونیک یا مکاترونیک هستند. با نزدیک‌تر شدن به دنیای خودکار، کار در اتوماسیون در حال تبدیل شدن به یک فرصت شغلی امیدوارکننده‌تر از همیشه است.

  • میانگین حقوق اولیه: ۷۷۰۰۰ دلار
  • میانگین حقوق متوسط: ۹۲۰۰۰ دلار
  • میانگین حقوق و دستمزد اواخر شغل: ۹۹۰۰۰ دلار

۳. مهندس انرژی جایگزین

به دلیل فشارهای فزاینده ای که به دلیل تغییرات آب و هوایی بر روی کره زمین وارد می شود، فشار بین المللی به سمت انرژی های پاک و تجدیدپذیر صورت گرفته است. به عنوان مثال، تقاضا برای فناوری انرژی خورشیدی به طور چشمگیری افزایش یافته است که منجر به کاهش هزینه پانل می شود. این افزایش تقاضا یک حلقه بازخورد ایجاد کرده است که تقاضا را بیشتر می کند. شکی نیست که انرژی پاک جایگزین آینده است. علی‌رغم اینکه نیروگاه‌های زغال‌سنگ هنوز اکثریت تولید انرژی جهانی را تشکیل می‌دهند، رشد آن راکد مانده است، در حالی که انرژی جایگزین رشد کرده است. یک مهندس انرژی باید با حداقل مدرک کارشناسی در رشته هایی مانند مهندسی انرژی، مکانیک یا برق شروع به کار کند. مدرک تحصیلی فارغ التحصیل در یک رشته مرتبط می تواند آینده شغلی را بیشتر بهبود بخشد.

  • میانگین حقوق اولیه: ۶۵۰۰۰ دلار
  • میانگین حقوق متوسط: ۸۲۰۰۰ دلار
  • میانگین حقوق و دستمزد اواخر شغل: ۹۱۰۰۰ دلار

در نتیجه
لیست مشاغل ذکر شده در این مقاله به هیچ وجه کامل نیست، اما مقطع خوبی از بازار کار فعلی را ارائه می دهد. واضح است که مشاغلی مانند علم داده و اتوماسیون بیشترین تقاضا را دارند و حقوق اولیه و متوسط ​​بالاتر از میانگین را ارائه می دهند. در حالی که رشته‌های مهندسی سنتی هنوز حقوق بالایی ارائه می‌دهند، ورود به این صنعت می‌تواند دشوار باشد زیرا تمایل به عرضه بیش از حد مهندسان سطح ابتدایی وجود دارد. با این حال، با تخصص، جستجوی کار آسان تر می شود.

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*