همه چیز در مورد اکسپو ۲۰۲۱ دبی


سالار تیموری مهر ۲۷, ۱۴۰۰ 18 دقیقه مطالعه
iOS 14

اکسپو ۲۰۲۱ دبی فرصتی طلایی برای افراد از سراسر دنیا که در حوزه های مختلف توانسته اند نوآوری و اختراعات چشمگیر و بی نظیری را ثبت کنند به وجود اورده است.

   یکی از طولانی ترین و جالب توجه ترین نمایشگاه هایی که در طول سال برگزار شده و در آن دستاوردهایی در حوزه های صنعت، فناوری، گردشگری و تجاری به نمایش گذاشته می شود، نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۱ دبی است. قرار بود این نمایشگاه در سال ۲۰۲۰ برگزار گردد، اما متاسفانه اپیدمی کووید ۱۹ در همین سال، مانع از اجرای این جشنواره شد.
   در این مراسم، می توان رشد نبوغ و خلاقیت انسان را به خوبی مشاهده کنید.  و به همین دلیل است که برای این گروه به شمار می رود. علاوه بر این، آشنایی با ایده های جدید و نوین نیز می تواند از دیگر نتایج مثیتی باشد که شرکت در این نمایشگاه برای افراد در پی دارد.

چند نکته مهم در مورد اکسپو ۲۰۲۱ دبی

این نمایشگاه در شهر دبی کشور امارات متحده عربی برگزار می شود. امارات در سال های گذشته گام های بی شماری را برای آنکه به عنوان یک کشور منحصر به فرد و جذاب خود را مطرح کند برداشته است. این نمایشگاه نیز در شهر دبی، یکی از زیباترین و باشکوه ترین شهرهای جهان، برگزار می شود و قرار است به دنبال خود تحولات زیادی برای این شهر به همراه داشته باشد. جالب است بدانید که سومین اتفاق و رویداد مشهور در دنیا به شمار می رود.
دبی با برگزاری این نمایشگاه نشان داده است که همواره در حال پیشرفت و به کار بردن خلاقیت و نوآوری است. افرادی که بخواهند در این نمایشگاه بسیار ویژه و خاص شرکت کنند می توانند در تورهایی که در بدین منظور برگزار می شوند، شرکت کنند

تاریخ برگزاری نمایشگاه

این نمایشگاه از تاریخ ۲۸ مهرماه یا ۲۰ اکتبر آغاز می شود و تا ۲۱ فرودین ماه سال ۱۴۰۱ نیز ادامه دارد. اکسپو ۲۰۲۱ دبی، بهترین فرصت است تا با تکنولوژی روز دنیا که چند قدم جلوتر از فناوری حال حاضر به شمار می آید، آشنا شوید.

شاید برای برخی افراد این سوال پیش آید که چرا مدت زمان اکسپو ۲۰۲۱ دبی، ۶ ماه است؟ این فرصت ۶ ماهه، به شما امکان می دهد تا زمان کافی برای گرفتن بلیط و انجام اقدامات لازم برای جهت رفتن به کشور امارات در اختیار داشته باشید.

   یکی از شیوخ عرب، که طرفدار بسیار جدی فناوری است، از این نمایشگاه به عنوان یک فرصت طلایی برای آنکه دبی را بیش از پیش مشهور و معروف کند، یاد کرده است. اکسپو ۲۰۲۱ دبی، فرصت ویژه و طلایی برای افرادی است که صاحب یک ایده ناب و بکر هستند و قادرند فناوری را با ایده ای که در اختیار دارند چند قدم به سمت جلو هل دهند. این تنها یکی از فوایدی که شرکت در اکسپو می تواند به همراه داشته باشد.
   شاید جالب باشد که بدانید شیوع بیماری کرونا در تغییر شکل این نمایشگاه، تاثیراتی را به صورت غیر مستقیم از خود نشان داده است. همانطور که گفتیم قرار بود این نمایشگاه در سال ۲۰۲۰ برگزار شود، اما از آنجایی که کرونا شیوع پیدا کرد و کشورهای مختلف مرزهای خود را برای جلوگیری از سرایت این بیماری، بستند این نمایشگاه با یک سال تاخیر در سال ۲۰۲۱ برگزار می شود.

    این بیماری فرصتی را در اختیار بشر قرار داد تا بتواند در حوزه تکنولوژی و فناوری نیز، ایده های جالب توجهی را از خود بروز دهد و نشان دهد که هیچ محدودیتی نمی تواند ذهن یک انسان خلاق و خوش فکر را اسیر خود کند.

   اکسپو ۲۰۲۱ دبی نیز زمان مناسبی است تا بتوان جهان را در مواجه با این بیماری بررسی و عرصه هایی که در آن فناوری به خاطر بیماری کرونا دچار تغییر شدند را ارزیابی کرد. این جشنواره فرصت خوبی است را بتوان جهان را بعد از کرونا به صورت کلی نگریست و دستاوردهایی که واسطه این بیماری اختراع شدند را مشاهده کرد.

تاریخچه اکسپو ۲۰۲۱ دبی

   این نمایشگاه هر ۵ سال یک بار در یک کشور برگزار می شود و ایده برگزاری آن را برای اولین کشور فرانسه پیشنهاد کرد. این نمایشگاه در سال ۱۸۴۴ به صورت غیر رسمی و در شهر پاریس ترتیب داده شد. زمانی که انقلاب صنعتی در پارک لندن فعالیت می کرد این نمایشگاه نیز همزمان با این انقلاب انجام شد و به صورت رسمی کار  خود را شروع کرد. در لندن نیز این مراسم حدود ۶ ماه به طول انجامید.
   از آنجایی که این مراسم تاثیر زیادی بر روی افزایش رونق اقتصادی انگلیس در جنبه های گردشگری، طراحی محیط، تجاری، آموزشی و فرهنگی ااشت، بسیاری از کشورها تصمیم گرفتند تا این نمایشگاه را در کشور خود خود نیز ترتیب دهند و از فرصت هایی که در عرصه های گوناگون می توان بدین وسیله در اختیار داشت نهایت استفاده را ببرند. در سال ۱۹۲۸ نمایندگانی از ۳۱ کشور دنیا پیمانی که مربوط به برگزاری این جشنواره بود را امضاء کردند.
آخرین اکسپو برگذار شده در سال ۲۰۱۶ و در شهر آنتالیای ترکیه بوده است که محوریت اصلی این اکسپو دنیایی پاک و سبز بوده.

چرا دبی؟

   اکسپو ۲۰۲۱ دبی، قرار بود در سال ۲۰۲۰ برگزار گردد، اما همه گیری بیماری کرونا اجازه اجرای آن را در سال ۲۰۲۰ نداد و به همین دلیل با یک سال تاخیر این مراسم برگزار می شود. اکسپو در سال ۲۰۲۱ در شهر دبی یکی از زیباترین و با شکوه ترین شهرهای کشور امارات متحده عربی برگزار می شود.
    دبی در سال های گذشته با تغییرات و تحولات زیادی رو به روبوده است و برگزاری این جشنوراه نیز در افزایش میزان این تغیرات بی تاثیر نخواهد بود.
   برای اجرای این مراسم بین چند شهر دبی، ازمیر و سائوپائولو و یکاترینبورگ قرعه کشی انجام شد، اما با خوش شانسی زیادی که دبی داشت در این رقابت دبی برنده شد و نمایشگاه اکسپو در سال ۲۰۲۱ در این شهر انجام خواهد شد.

دسترسی به اکسپو ۲۰۲۱ دبی

   کشور امارات برای رفت و آمد و حمل و نقل راحت تر افراد نیز هزینه هنگفتی برابر ۱۷ میلیارد دلار در نظر گرفته است و سعی دارد تا بهترین شرایط و امکانات را برای دسترسی پیدا کردن به مکان برگزاری نمایشگاه در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهد.
   این نمایشگاه در جنوب شهر و در نزدیکی فرودگاه بین المللی شهر دبی برگزار می شود. چنانچه تمایل دارید به اکسپو ۲۰۲۱ دبی بروید باید در تورهایی که برای بازدید از آن تشکیل می شود بلیط رزرو کرده و شانس آشنایی با فناوری هایی که آینده جهان را تغییر می دهند را از دست ندهید.
در این نمایشگاه، هر کشور یک غرفه دارد و می تواند دستاوردهای خود را در آن به نمایش بگذارد. وسعت این غرفه ها آنقدر هست که کشورها برای چیدمان آن و قرار دادن وسایل مختلف با هیچ مشکلی مواجه نباشند.
   موضوعی دیگری که خوب است در مورد محل برگزاری اکسپو ۲۰۲۱ دبی بدانید این است که این نمایشگاه در زیر گنبد پلازای الوصل برگزار می شود. اطراف محل اکسپو ۲۰۲۱ دبی ساختمان های لوکس و مدرنی قرار دارد و این موضوع نیز بر اهمیت محل برگزاری محل این جشنواره افروده است.
از سال ۲۰۱۳ کشور امارات در حال تدارک دیدن و ساخت محل اکسپو ۲۰۲۱ است و اقدامات زیادی در این راستا انجام داده است.

گوشه ای از هزینه ای دبی برای اکسپو ۲۰۲۱

   براساس گزارشات ارائه شده؛ تا ماه مارس ۴۲ میلیارد دلار برای پروژه‌های مرتبط زیرساخت‌های این نمایشگاه هزینه خواهد شد. اجرای پروژه‌های حمل و نقل ۱۷ میلیارد دلار، پروژه‌های مسکن ۱۳ میلیارد دلار و پروژه‌های هتل‌ها و پارک‌های موضوعی ۱۱ میلیارد دلار هزینه برده است.
   توسعه فرودگاه بین‌ المللی المکتوم ۸ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خواهد داشت. این فرودگاه در بخش جنوبی شهر و به منظور گسترش و توسعه فرودگاه بین‌المللی دبی در قسمت شمالی ساخته خواهد شد. سال گذشته فرودگاه بین‌المللی دبی شلوغ‌ترین و پرترددترین فرودگاه برای سفرهای بین‌المللی بود و بیش از ۸۸ میلیون مسافر از این فرودگاه استفاده کردند. پیش بینی شده است که فرودگاه المکتوم پس از راه اندازی بتواند دوبرابر این رقم را در سال فراهم کند.
   حدود ۳ میلیارد دلار توسط امارات متحده عربی برای توسعه مترو در مسیرهای نمایشگاه صرف شده است و ۱۳ میلیارد دلار نیز برای توسعه روستاهای جنوبی دبی و اتصال آن‌ها به شهر نمایشگاه دبی هزینه شده است.
    همچنین حدود ۱۵ میلیارد دلار برای اجرای پروژه‌های زیرساختی هزینه شده است که ۲۱ درصد از کل هزینه‌های جامعه در سال جاری بوده است؛ این درحالیست که درآمد حاصل از فروش نفت در دبی تقریبا ۶ درصد از درآمد کل جامعه است.
برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*