پرینت سه بعدی یک آپارتمان در باواریای آلمان


سالار تیموری تیر ۱۰, ۱۴۰۰ 15 دقیقه مطالعه
iOS 14

فرایند و روش ترکیب کربن در بلوک بتنی

   در سپتامبر ۲۰۲۰، اولین ساختمان مسکونی در ایالت باواریا کشور آلمان ساخت با استفاده چاپگر سه بعدی  شروع به ساخت کرد.
   در طراحی این سازه به گونه ای سعی شده  تا از هر نظر فوق العاده و زیبا به نظر برسد. این ساختمان دارای دو طبقه بوده  و فضای قابل سکونت ۸۰ متر مربع برای هر طبقه می باشد. برای ساخت این خانه از چاپگر سه بعدی BOD2مخصوص ساخت و ساز استفاده شده است که بنابر گزارشات سریع‌ترین نمونه موجود در بازار است.
اکنون پس از گذشت ۱۰ ماه، ساخت این پروژه مراحل پایانی خود را طی می کند. در شرایطی که بر اساس زمان بندی پروژه پنج هفته به تکمیل پروژه باقی مانده است، این خانه از ماه آگوست ب ر روی بازدیدکنندگان باز خواهد شد.
این خانه توسط شرکت ساختمان سازی پری (PERI) و با همکاری شرکت دانمارکی COBOD، تولید کننده چاپگرهای ساختمانی، ساخته شده است. این فناوری ساختمان سازی برای اولین بار درآلمان استفاده می شود و تمامی مجوز و تاییده های لازم را نیز در اختیار دارد.
   سامانه چاپگر دارای یک سر چاپ است که در امتداد سه محور روی یک فریم فلزی حرکت می کند که این اجازه  را می دهد تا چاپگر به راحتی در هر نقطه ای از نقشه هرکت کرده و پرینت کند . به دلیل عدم نیاز به کالیبراسیون مکرر هم در زمان و هم در هزینه صرفه جویی می شود.
   این چاپگر با آنالیز محیط کار و بررسی سایر فعالیت های اطراف می تواند همزمان با انجام سایر کارها توسط سایر افراد (لوله کشی ، سیم کشی و….) به فعالیت خود ادامه دهد. به این ترتیب، کارهای دستی مانند نصب لوله ها و اتصالات می توانند در شرایطی که روند ساخت با چاپگر سه بعدی ادامه دارد، انجام شوند.
   این خانه دارای دیوار هایی توخالی می باشد که با نوعی ماده عایق پر می شود. سرعت این چاپگر ۱ متر بر ثانیه بوده و یک متر مربع از دیوار را در کمتر از پنج دقیقه تکمیل کند. چاپگر به دو اپراتور نیاز دارد و نتایج از طریق دوربین کنترل می شوند.
   مواد به کار رفته در چاپ این ساختمان به نام  i.tech 3D  می باشد که توسط شرکت هایدلبرگ‌سمنت(HeidelbergCement) تولید شده می شود، ماده i.tech 3D برای پاسخ به نیازهای خاص ساختمان سازی با استفاده از چاپ سه بعدی طراحی شده و بدون هیچ مشکلی با چاپگر مربوطه سازگار است و  کار می کند.
   با توجه به اجرای پروژه های مختلف در سطح کره خاکی، شاهد رشد و محبوبیت استفاده از این چاپ گرهای در سطح جهان هستیم و به نظر می رسد با گذر زمان خانه هایی بیشتر ،امن تر و با کیفیت تری را در سطح جهان خواهیم ساخت.
برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*