پنج دلیل مهم استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین در صنعت ساخت و ساز


سالار تیموری اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۰ 15 دقیقه مطالعه
iOS 14
   هواپیماهای بدون سرنشین یا پهبادها (UAV) محبوبیت زیادی در بخش ساخت و ساز پیدا کرده است ،اما خیلی از افراد از قابلیت های بالای آن ها اطلاعی ندارند.
   هواپیماهای بدون سرنشین قادر به انجام اهداف مختلفی هستند از جمله: تهیه اطلاعات هوایی ، تهیه فیلم و عکس با کیفیت، استفاده در بخش های نظارتی و امنیتی و غیره.

   همچنین این پهپادها ثابت کرده اند که به عنوان یک وسیله پر کاربرد در صنعت ساخت و ساز می توانند کاربرد داشته باشند.

استفاده از پهباد ها مقرون به صرفه می باشد

   این مقاله حاصل بررسی و آنالیز شش پروژه ساختمانی می باشد که در این پروژه ها از پهباد ها استفاده موثری شده است که نه تنها باعث بهبود . کاهش هزینه های ساخت شده بود بلکه راهی شده بود برای گذر از فعالیت های سنتی و ورود به  عصر جدید حوزه ساخت و ساز.

تعریف پهپاد یا هواپیمای بدون سرنشین

پهپاد یا هواپیمای بدون سرنشین، هواپیماهایی هستند که با استفاده از کنترل از راه دور، تبلت، تلفن هوشمند یا رایانه توسط یک اپراتور انسانی کنترل می شود.

   در ابتدا برای استفاده در عملیات های نظامی توسعه یافته بود ، اما به مرور زمان و احساس نیاز به این تکنولوژی ، امروزه از این سیستم ها در خیلی از جاها بهره می برند .
   یکی از محبوب ترین کاربردهای هواپیماهای بدون سرنشین تهیه فیلم و عکس برداری هوایی با کیفیت بالا می باشد . در گذشته برای انجام این کار به افراد حرفه ای و متخصصی با هزینه های بسیار بالا نیاز بود ، اما به لطف تکنولوژی، سیستم های ارزان تر و در دسترس تری به بازار راه یافته اند که اکنون به افراد معمولی نیز امکان تهیه فیلم و تصاویر با کیفیت بالا را می دهند.
   پهبادها در اندازه و انواع مختلفی و با قابلیت های متفاوتی در بازار موجود می باشد که تهیه و استفاده از آن مستلزم بررسی وضعیت مالی و اهداف کاری می باشد.
   اما پس از بررسی و خرید بهترین سیستم مورد نیاز، خواهید دید که استفاده از این سیستم ها یک نوع سرمایه گذاری عالی و طولانی مدت می باشد.
۱-عملیات نقشه برداری از زمین : آسان تر، دقیق تر و سریعتر

پهپادها عملیات نقشه برداری از زمین را بسیار سریعتر، آسان تر و دقیق تر از قبل انجام می دهند.

   به جای اینکه افراد متخصص روزانه در محل پروژه حضور داشته باشند فقط در عرض چند ساعت می توانند نقشه برداری از زمین مورد نظر را انجام دهند.
   هواپیماهای بدون سرنشین روند این عملیات را بسیار ساده تر از قبل کرده اند و به شما این امکان را می دهد تا هنگام کنترل پهپاد ثابت و در یک مکان دیگر باشید. افراد می توانند عملیات نقشه برداری از زمین، ساختمان ها، جاده ها و پل ها را به وسیله هواپیماهای بدون سرنشین انجام دهند و سود بیشتری کسب کنند .
   به دلیل نیاز به کمترین نیروی انسانی (یک الی دو نفر) برای کنترل و کار روی این پروژه ها، شرکت ها می توانند منابع انسانی کمتری(در نتیجه منابع مالی کمتری) را برای عملیات نقشه برداری از زمین اختصاص دهند که در نهایت در وقت و هزینه خود صرفه جویی  کرده باشند.
۲-دسترسی به داده ها: سریع تر و دقیق تر

   استفاده از یک پهپاد قادر می سازد تا داده ها و نتایج به صورت سریع و با دقت به دست افراد برسد.

   در خیلی از بخش های صنعت ساخت و ساز سنتی ، از جمله عملیات نقشه برداری از زمین ، فرآیندها و داده ها کاملا به صورت دستی نوشته و ذخیره می شوند که این ممکن است باعث شود تا جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها روزها و حتی هفته ها طول بکشد.
   با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین، اطلاعات تصویری و ویدیویی به صورت فوری ذخیره و پشتیبان گیری می شود سپس داده ها به محض آماده سازی در اختیار افراد و کسب و کارها لازم قرار می گیرد.
   این پهباد ها در بخش های بازرسی های منظم دوره ای ، کنترل ایمنی محیط و افراد و تهیه گزارش های دوره ای پیشرفت ، می توانند بلافاصله داده های به دست آمده را که شرکت ها می توانند از آنها استفاده کنند را تهیه و ارسال کنند.
۳-اقدامات محافظتی و امنیتی را می توان دقیق تر انجام داد

   مراحل ساخت آسمان خراش ها ، جاده ها و پل ها می توانند همراه با حوادثی فوق العاده خطرناک باشند.

    اگرچه جلوگیری از هر گونه حادثه ای به طور کامل غیرممکن است اما می توان از پهباد ها برای ارزیابی و تخمین مشکلات ایمنی و احتمال وقوع حوادث که ممکن است در یک پروژه در حال ساخت به وجود آید استفاده کرد.
   اگر متصدیان یا ناظران مجموعه نیاز به اعزام نیروهای کاری به یک نقطه خاص داشته باشند ، می توانند پیش از اعزام، منطقه را به وسیله هواپیماهای بدون سرنشین بررسی کرده و از وقوع خطرات احتمال جلوگیری کنند
۴-فیلم و عکس با کیفیت و دقیق باعث بهبود بازاریابی و کسب و کار می شود

   انتشار ویدئو و تیزر تبلیغاتی با محتوای تصاویر هوایی، ابزاری بسیار قدرتمند و در عین حال پرهزینه برای بازاریابی می باشد   

پیشنهاد و تبلیغ شرکت در مناقصه ها و معرفی پروژه ها برای خیلی از صاحبان شرکت ها به طور فزاینده ای دشوار است.
   در نتیجه آنان می توانند با استفاده از فیلم ها و تصاویر به دست آمده توسط پهباد ها در وب سایت ها، رسانه ها وشبکه های اجتماعی تبلیغات کرده و نظر سایرین را جلب کرد.
   اما به لطف استفاده از پهبادها که اکنون در دست عموم قرار دارند ،این امر تبدیل به یک گزینه ارزان قیمت  شده است.
   از دوربین های مجهز و قوی می توان برای فیلم های تایم لپس که پیشرفت لحظه به لحظه هر پروژه را ثبت و ضبط می کنند استفاده کرد.
   علاوه بر این ، می توان از پهبادها برای انتشار تصاویر زنده از مراحل پیشرفت پروژه ها برای شرکت ها و مشتریان استفاده کرد. عکاسی هوایی زمانی بسیار گران بود و باید توسط متخصصان و تجهیزات گران قیمت انجام می شد اما به لظف وجود پهپادها ، اکنون می توان گزینه های ارزان تر، متنوع تر در عین حال کارآمد تری را ارائه داد.
۵-با قابلیت مشاهده تصاویر به صورت زنده همیشه آگاه و به روز باشید

توانایی نظارت بر چندین پروژه شغلی در مدت زمان کوتاه خصوصاً برای مدیران ارشد یک مجموعه می تواند خیلی مفید واقع شود.

   در اکثر مواقع مدیریت همزمان چندین کار و پروژه می تواند بسیار استرس زا باشد که معمولا اغلب اوقات وقت کافی برای نظارت بر روی هر کدام از پروژه وجود ندارد.
   با استفاده از پهپادها ، مدیران ارشد یک مجموعه می توانند نگاهی سریع به مراحل پیشرفت پروژه های خود و آن هم به صورت زنده داشته باشند.
   به جای مراجعه حضوری به محل هر یک پروژه ها ، مدیران ارشد مجموعه می توانند راهی آسان تر برای دسترسی به همه پروژه ها به دست آورند.
   البته الزاما  پهبادها جایگزین کامل و مناسبی برای مدیران ارشد یک پروژه در جهت بازدید از پروژه کاری نیستند ، اما می توانند به اطلاعات به روز و جامعی دسترسی داشته باشند ،که این باعث می شود دید کلی به پروژه و مراحل آن  بهبود یابد .
   همچنین می توان از هزینه های اضافی سفر به محل انجام پروژه ها جلوگیری کرده و زمان را بهتر مدریت کرد که همه این ها باعث می شود تا:

پهپادها به یک سرمایه گذاری فوق العاده و با ارزش برای هر شرکت ساختمانی تبدیل شوند.

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*