۹ مهندس بزرگ تمام دوران


عرشیا دیلمقانی اسفند ۴, ۱۴۰۰ 8 دقیقه مطالعه
iOS 14

۹ مهندس بزرگ تمام دوران

بزرگترین مهندس تمام دوران کیست؟ این یک سوال باز و بدون پاسخ درست یا غلط است. فقط نظرات، نظریه ها و فرصت های بحث. خوشبختانه، مهندسان زیادی هستند که قبل از ما پیش رفته‌اند و مسیری را به سوی دنیای مدرنی هموار کرده‌اند که به ما امکان دسترسی به اختراعات زیادی را می‌دهد – اختراعاتی که زندگی ما را آسان‌تر می‌کنند. چه با فهرست ۱۰ مهندس بزرگ زیر موافق باشید یا نه، حداقل به شما فرصتی برای تفکر می دهد.

۱. نیکولا تسلا

نیکولا تسلا

مسلماً نیکولا تسلا در صدر فهرست بزرگترین مهندسان قرار دارد. او صرب بود و در سن ۲۸ سالگی به آمریکا رفت تا با توماس ادیسون کار کند. تسلا شاید یکی از دست کم گرفته‌شده‌ترین مهندسان برق باشد و برای بسیاری از اختراعاتش اعتباری دریافت نکرده است.

شکی نیست که او تأثیر زیادی بر جامعه داشته است. اختراعات او شامل موتور القایی، برق ۳ فاز، چراغ فلورسنت و سیم پیچ تسلا است. او همچنین سیستم تولید جریان AC ساخته شده از یک ترانسفورماتور و یک موتور را توسعه داد.

۲. توماس ادیسون

توماس ادیسون مخترع آمریکایی بود و از او به عنوان یک تاجر بزرگ یاد می شود. او دارای ۱۰۹۷ حق ثبت اختراع است که یک رکورد است. او به عنوان پرکارترین مخترع تاریخ ثبت می شود. تعدادی از اختراعات او شامل دوربین فیلمبرداری و پروژکتور، گرامافون و لامپ رشته‌ای است. آیا می توانید زندگی را بدون لامپ تصور کنید؟

۳. هنری فورد

هنری فورد مهندس و صنعتگری بود که شرکت خودروسازی فورد را تأسیس کرد. بقیه اش تاریخ است. اگرچه مخترع ماشین مدرن نبود، اما خطوط مونتاژ و تولیدی را توسعه داد که تولید انبوه را به همراه داشت – و در نتیجه اولین خودروی موتوری ساخته شد که یک فرد معمولی می‌توانست بخرد. در نتیجه، او ماشین را به یک چیز ضروری تبدیل کرد تا صرفاً یک چیز کنجکاوی.

۴. ارشمیدس

ارشمیدس یک دانشمند کلاسیک در حال ساخت، یک مهندس، ریاضیدان، فیزیکدان و ستاره شناس یونانی بود. او تأثیر ماندگاری در این زمینه ها داشته است، و اگرچه اطلاعات کمی در مورد خود او وجود دارد، اما اختراعات او آزمایش زمان را پس داده و پایه های بسیاری از طراحی های مدرن را گذاشته اند. پیچ ارشمیدس که می تواند آب را به طور موثر بالا بیاورد.

 

۵. نیکولاس اتو

یک مخترع آلمانی، نیکولاس اتو، با توسعه موتور چهار زمانه اعتبار دارد. اختراع او که به عنوان موتور چرخه اتو نیز شناخته می شود، به شروع توسعه اتومبیل های موتوری کمک کرد. همان چهار مرحله کشیدن سوخت و هوا، فشرده کردن مخلوط و سپس احتراق آن و در نهایت خروج از اگزوز هنوز اساس موتورهای احتراقی امروزی ما است.

۶. لئوناردو داوینچی

داوینچی که بیش از همه به خاطر نقاشی‌اش معروف بود، از زمان خود جلوتر از مهندسی بود. ممکن است تعجب کنید اگر بدانید که نبوغ تکنولوژیکی او به عنوان یکی از بهترین‌ها بود. اگرچه به دلیل محدودیت‌های مهندسی در آن زمان نسبتاً اندکی از ایده‌های او قابل اجرا بودند، اما او اختراعات بسیاری را از ماشین‌های پرنده، مانند هلیکوپتر امروزی، تا انرژی متمرکز خورشیدی را تصور کرد.

۷. ویلبر و اورویل رایت

بسیار خوب، بنابراین از نظر فنی دو نفر در اینجا وجود دارند، اما به خاطر این لیست، آنها را یکی می شماریم. برادران مسئول ساخت هواپیما بودند. در اصل مکانیک دوچرخه بودند، عشق آنها به بادبادک پرانی و کنجکاوی آنها را به ارتفاعات جدیدی رساند. نمونه های اولیه برای مدت طولانی در هوا باقی نماندند، اما برادران به طور خستگی ناپذیری تلاش کردند تا سیستم قرقره ای را ایجاد کنند تا شکل بال را در طول پرواز تغییر دهد و به هواپیما ثبات بیشتری بدهد – دنیایی که امروز در آن زندگی می کنیم را تغییر دهد.

۸. الکساندر گراهام بل

یک مهندس، دانشمند و مخترع متولد اسکاتلند، الکساندر گراهام بل، اولین تلفن را در اختیار ما قرار داده است. کار او به شدت تحت تأثیر این واقعیت بود که مادر و همسرش به طور غیرعادی ناشنوا بودند. این امر باعث شد تا او بر روی حوزه های فن بیان و گفتار تمرکز کند و در نهایت دستگاه های شنوایی را آزمایش کند. اولین حق ثبت اختراع ایالات متحده برای تلفن در سال ۱۸۷۶ به او اعطا شد. او همچنین اختراعات زیادی در زندگی بعدی خود داشت، از جمله در هوانوردی و مخابرات نوری.

۹. ایلان ماسک

آخرین در این لیست(به هیچ وجه به معنی کم اهمیت بودن نیست)، ایلان ماسک است. مهندس، مخترع و تاجر مدرن متولد آفریقای جنوبی، مسیری را در پیش می‌گیرد که مطمئناً نسل بشر را برای سال‌های آینده تحت تأثیر قرار می‌دهد. شکی نیست که جاه طلبی و توانایی او برای به وقوع پیوستن چیزها شگفت انگیز است. از خودروهای تسلا، سولار سیتی، اسپیس ایکس و ایده پشت هایپرلوپ، هیچ چیز برای ایلان ماسک دور از دسترس به نظر نمی رسد.

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*